Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Klukach

Deklaracja dostępności

Gminna Biblioteka Publiczna w Klukach zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej https://kluki.naszabiblioteka.com/ zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://kluki.naszabiblioteka.com/

  • Data publikacji strony internetowej: 2020-08-28
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-04-25

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych

  • brak tekstu alternatywnego do zdjęć

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia: 2023-03-28.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przed podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Koordynatorem ds. dostępności.  Funkcję Koordynatora ds. dostępności w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Klukach pełni Dorota Weder bibliotekakluki@op.pl  . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 44 631 50 12. Tą samą drogą można składać wnioskio udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/

Dostępność architektoniczna

Dojazd:
Dojazd do budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Klukach  adres: Kluki 93, 97-415 Kluki, jest możliwy z drogi krajowej nr 74 (budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Klukach)

Miejsca parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych i sposób korzystania z nich:

Gminna Biblioteka Publiczna w Klukach nie posiada miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Przy budynku, w którym mieści się Biblioteka jest parking publiczny z niewyznaczonym miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych.

Otoczenie i wejście do budynku:,

Siedzibą Gminnej Biblioteki Publicznej w Klukach jest budynek, w którym działają Gminny Ośrodek Kultury w Klukach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Klukach. Do wejścia głównego prowadzą schody – pięć stopni. Jest także podjazd dla wózków inwalidzkich. Drzwi wejściowe otwierają się na zewnątrz.

Rodzaje dostosowań wewnątrz budynku:

Brak dodatkowych dostosowań dla osób niepełnosprawnych.

Lokal Biblioteki znajduje się na  pierwszym piętrze budynku. Wejście wymaga pokonania trzynastu stopni do półpiętra i pięciu stopni  do pierwszego piętra. Pomieszczenia nie są dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Budynek nie posiada windy ani wyciągów.

Biblioteka zajmuje dwa pomieszczenia. Drzwi wejściowe do Biblioteki znajdują się po prawej stronie klatki schodowej. Otwierają się na zewnątrz.

Udogodnienia dla osób niedowidzących

W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującymi psem przewodnikiem.

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego

Brak dostępności tłumacza migowego możliwości skorzystania z usługi tłumacza on-line.

Udogodnienia dla osób starszych

W pomieszczeniach Biblioteki  znajdują się  krzesła do odpoczynku.

Udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi

W GBP jest wydzielone miejsce do zabaw dla dzieci, kącik do czytania i zabawy.

Gastronomia

Biblioteka nie prowadzi usług gastronomicznych.

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Zegar